gebelikjinekoloji

Erken hamilelikte kanama

675
Erken hamilelikte kanama

Erken hamilelik sırasında kanamaya birkaç konuya neden olabilir, ancak hepsi bir şeylerin yanlış olduğu anlamına gelmez.
Hamileliğin erken döneminde, kanamanız olduğunu keşfederseniz, en kötüsünü varsaymak doğaldır.

 

 

Çoğu örnek neyse ki endişelenecek bir şey yokken – hamilelikte kanaması olan 10 kadının dokuzu, sağlıklı bebeklere sahip olmak için devam ediyor – güvende ve kontrolde hissedebilmeniz için bilinçli kalmanıza yardımcı oluyor. Hamilelik sırasında herhangi bir kanama, bir doktor veya ebe ile tartışılmalıdır. Kanama hafifse, doktorunuza veya ebe’ye çalışma saatlerinde bakın ve her şeyin yolunda olduğunu kontrol etmek için sizi yerel hastanede erken bir tarama için gönderirler.Bununla birlikte, eğer kanama çok ağırsa, çok fazla ağrınız var, kendinizi iyi hissetmiyorsunuz, hafif başınız ya da başınız dönüyorsa, acil tıbbi yardım almalı ve A & E’ye gitmelisiniz. Eğer ilk trimesteriniz sırasında herhangi bir kanamanız varsa, ebe ya da doktorunuz neler olup bittiğini ve yapılabilecek en iyi eylemi gerçekleştirebilir. Kafanızı farklı nedenlerle ele almak, tıbbi yardım almadan önce paniğin kenarını biraz alabilir.

İmplantasyon kanaması

Eğer az miktarda pembemsi veya kahverengimsi kan bulursanız, muhtemelen hamile kadınların deneyiminin yaklaşık üçte birinde bir implantasyon kanaması geçirdiniz. Embriyonun rahmin duvarına gömüldüğünden, konsepsiyondan sonra 12 haftaya kadar olabilir.

lekelenme

Spotting, vajinanızdan hafif kanamadır. Bir döneme benzer, ancak daha hafif olan kan, kırmızıdan kahverengiye doğru değişir.Bu, periyodunuzun normalde gerekli olacağı zaman olabilir. GP Dr Philippa Kaye, “Hamilelikte genellikle hormonların değişimi bir dönem geçirmenizi engelliyor” diyor. “Fakat, ilk ay için, hormonlar biraz kanamayı durduracak kadar değişmemiş olabilir.”

3 Servikal erozyon

Ham bölgeye servix yumuşatmanızdan kanama oluşabilir. Bu servikal erozyon veya ektropion denir ve kan kaybı küçüktür.Philippa, “Hamilelik hormonları rahim ağzında değişikliklere neden olarak kanama olasılığını artırabilir” diyor. Bu, cinsel ilişki sırasında veya sonrasında belirli bir sorun olabilir.

4 Polip

Bazı durumlarda, kanama vajinal veya servikal bir enfeksiyondan veya polip denilen zararsız bir büyümeden gelir.Eğer bir polipiniz varsa, doktor hala hamileyken yalnız bırakacaktır, çünkü şu anda rahim yakınında ameliyat olmamak en iyisidir.

5 Tehdit altındaki düşük

Ağır kanama, bir kadının kanama geçirdiği, ancak serviksin hala kapalı olduğu zaman kullanılan bir terimdir. Bazen tam bir düşüşe geçebilir.Kullanamıyorsanız doktorunuza bakın veya A & E’ye gidin. Hastane neler olup bittiğini kontrol etmek ve uygun önlemleri almak için size bir tarama sunacaktır.

Ektopik gebelik

Bu, embriyonun, genellikle fallop tüplerinden birinde, rahminizin dışına implante ettiği zamandır. Kanama genellikle şiddetli karın ağrısı eşlik eder. Bebeğiniz bu şekilde hayatta kalamayacağından, ektopik bir hamilelik ameliyat gerektirir ve hamileliğiniz ne yazık ki devam edemez. Bununla birlikte, 200 hamilelikte bir kereden daha az meydana gelen, oldukça nadirdir. Sebep olabileceğini düşündüğünüz her ne olursa olsun , sadece bir tıp uzmanının size doğru bir teşhis verebileceğini unutmayın.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Don`t copy text!