gebelikjinekoloji

adet ağrısı nasıl kesilir bitkisel

584
adet ağrısı nasıl kesilir bitkisel

Adet problemleri genelde adet kanının az ya da çok olması, adet sancıları ya da adet güçlükleri şeklinde kendini gösterir.

ADET SÖKTÜRME İLAÇLARI NASIL HAZIRLANIR?

İlk olarak bir miktar Hindistan cevizi, bir miktar karanfil, bir miktar kebabiye ve bir miktarda tarçını bir araya getirin ve bu karışımdan lapa yapın. Daha sonra hazırladığınız bu lapayı hala sıcakken bel bölgenize bağlayın.

Eğer bu reçete yeteri kadar güçlü gelmezse o zaman hemen aşağıdaki reçeteyi uygulayın. Ancak aşağıdaki reçeteyi kesinlikle evli olmayan bayanlar uygulamasın

30 gram kadar kuru sedef çiçeği ile 30 gram kadar çekirdeksiz siyah kuru üzümü, ayrıca 24 gram kadar ardıç tohumu ile 12 gram kadar da mürsafi ile naneyi havanda çok iyi bir şekilde dövün ve sonrasında da bu malzemeleri fitil yapıp rahim bölgesine uygulayın.

Adet Güçlükleri İçin İlaçlar Nasıl Hazırlanır?

Bilhassa genç kızlık döneminde hafif baş ağrıları ve hatta baş dönmeleri ile adet güçlükleri kendini gösterir. Bu yüzden bu dönemlerde bilhassa genç kızlar 1 litre kadar su da kaynatılmış olan 25 gram kadar çuha çiçeğinden günde en az 3 bardak kadar içmelilerdir.

Adet Sancıları İçin İlaçlar Nasıl Hazırlanır?

Kantaronun yapraklarını kaynatın ve bu sudan düzenli olarak için. Bu sayede adet sancıları da kesilecektir.

Eğer isterseniz 20 gram kadar yabani karanfili ile 20 gram kadar maydanozu ilk önce kaynatabilir ve sonra da düzenli olarak içebilirsiniz.

kaynak

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Don`t copy text!